חדשות

חלומות מתוקים על חיילים מרוטשים

ג טבת התשס"ד 28/12/2003 12:33

ביום ששי נורה גיל נעמתי מקיבוץ נירים כשניסה לחתוך את גדר ההפרדה.

לפני כשנתיים התפרסמה ב"מקור ראשון" כתבה על קבוצת צעירים מקיבוץ נירים שהוציאה לאור מגזין בשם "קורמורן", בו נכתב, בין השאר הוידוי של צעיר הקורא לעצמו בשם הקוד "מאלדורור" תחת הכותרת "חלומות מתוקים על חיילים מרוטשים":

"ואני אצא רק בלילה",הוא ממשיך, "ואפתח תחביבים חדשים כמו צליפה בנשים מתנחלות, ואני אהפוך להיות מכור לרעש הגולגולת המתנפצת שלהן...אח! הצליל הזה, הספלאש... ורסיסי המוח שהיו מתפזרים באוויר הלילה הדליל... זאת תהיה אמנות נשגבת, מין יצירת מופת סאדיסטית ומעוותת, זאת תהיה הפעם הראשונה שפשוט ארגיש שלם עם עצמי". בהמשך הוא מתאר איך יוכל להתנקם במפקד שלו כשהוא יהיה מחבל:"ואז, יום אחד, בהיתקלות שגרתית ברצועת עזה, אני ארים את ראשי מעל סלע מחוספס ואראה את העיניים המוכרות של המפקד שלי... לצחצח את השירותים? ואני אוכל לראות את הפחד בעיניו, בשעה שכדור מתכת מושלם יעשה את דרכו לכיוון המצח המקומט שלו, ויצבע את הסלע מאחוריו באדום בוהק".


להלן הכתבה במלואה (באדיבות רוטר.נט).


22.1.2002 החלום להרוג מתנחלת

היום פורסמה כתבה בעיתון מקור ראשון על הקורה בקיבוץ נירים,
הכתבה מובאת בפניכם, איננו יכולים שלא לזכור כי בכל יום ששי בצהרים
מתייצבים אנשי קיבוץ נירים ועוד קיבוצים מהאזור בצומת "גמא"
בכניסה לגוש קטיף ומפגינים נגד ה"מתנחלים" המתגוררים בגוש.

נערים מקיבוצי הנגב הוציאו כתב עת,- שרצופים בתוכו דברי הסתה פרועים נגד מתנחלים ונגד צה"ל.
מדובר בקבוצת נערים פציפיסטיים בני 17-16, בני קיבוצים המסרבים עקרונית להתגייס בבוא הזמן לצבא. הם נפגשים בערים הגדולות עם נערים נוספים ממרכז הארץ ומקיימים דיונים על השקפתם.
כתב העת, העונה לשם 'קורמורן', יוצא מדי כמה חודשים בקיבוץ נירים. הוא מופק בטכניקת צילום מסמכים, ומכיל כמה עשרות עמודים שרובם קומיקס וחומרים פורנוגרפיים.
הכותבים שופכים את הגיגיהם על פי רוב נגד הממסד, כלי התקשורת, עדות המזרח, העולים מרוסיה, הדתיים, רשתות השיווק ועוד. הם לא מזדהים בשמותיהם ומשתמשים בכינויים כמו 'ויקטור', 'מאלדורור', 'נעל חרש' ועוד.
בכתב העת האחרון הופיע מאמר נגד המתנחלים ונגד צה"ל. תחת הכותרת "חלומות מתוקים על חיילים מרוטשים", מנסה הכותב, 'מאלדורור', להעביר לקוראים את תחושותיו של חייל בצבא ההגנה לישראל. "...אבל יש משהו שאני יותר שונא מהדברים האלה" הוא כותב, "את המדים הירוקים מחורבנים ואת המילה הזאת שכתובה עליהם ואני לא יכול למחוק אותה. לאט לאט היא נרשמת לי על המצח, אות הקין שלי צ-ה-ל. ברגע זה אני הדבר היחיד שמפריד בין הבסיס לקבוצת מחבלים רצחנית שבשם אללה יתנו לכולנו כדור בראש, ולי אין ממש בעיה עם זה. אני מקווה שהמחבלים יגיעו, יעשו מה שהם רוצים לפלוגה (מרצח ועד מעשי סדום) ויקחו אותי איתם".
בשלב הזה מתאר 'מאלדורור' איך המחבלים שובים אותו, מגלים שגם הוא שונא יהודים ומצרפים אותו לארגונם. 'מאלדורור' הופך להיות מחבל מן המניין. "ואני אצא רק בלילה",הוא ממשיך, "ואפתח תחביבים חדשים כמו צליפה בנשים מתנחלות, ואני אהפוך להיות מכור לרעש הגולגולת המתנפצת שלהן...אח! הצליל הזה, הספלאש... ורסיסי המוח שהיו מתפזרים באוויר הלילה הדליל... זאת תהיה אמנות נשגבת, מין יצירת מופת סאדיסטית ומעוותת, זאת תהיה הפעם הראשונה שפשוט ארגיש שלם עם עצמי". בהמשך הוא מתאר איך יוכל להתנקם במפקד שלו כשהוא יהיה מחבל:"ואז, יום אחד, בהיתקלות שגרתית ברצועת עזה, אני ארים את ראשי מעל סלע מחוספס ואראה את העיניים המוכרות של המפקד שלי... לצחצח את השירותים? ואני אוכל לראות את הפחד בעיניו, בשעה שכדור מתכת מושלם יעשה את דרכו לכיוון המצח המקומט שלו, ויצבע את הסלע מאחוריו באדום בוהק". "אני עוצם עיניים", הוא מוסיף, "ומדמיין שאני ילד פלשתיני קטן שמסתובב ברחובות המכוערים של שכם... ופתאום אני רואה חייל עם נשק... הוא במרחק 400 מטר ממני, אני מביט למדרכה ומרים אבן מחוספסת... אני מתקדם... וזורק. האבן מתעופפת באוויר בהילוך איטי ופוגעת בראשו של החייל, והוא צועק, אחח, פגעו בי...". "מאלדורור", העונה לשם מתן, הקים לאחרונה את ארגון "חזית הנוער האנרכיסטי של הנגב הצפון מערבי". חברי הארגון נפגשים בכל מיני פאבים באיזור המרכז, וגם בקיבוצים הסמוכים לקיבוץ נירים. הוא אמר לנו השבוע שהוא לא מעוניין להגיב. עורך 'הקורמורן', בחור בשם איתמר, המכונה, בעיתון לורנס סומבררו", ניסה להסביר לנו מדוע הוא פירסם את המאמר המזעזע. "אם אתה "מסתכל בקונטקסט אומנותי, זה יותר נועד לזעזע", הוא אומר, "זה בן אדם שביטא שנאה וזעם כלפי המתנחלים, אבל זה במפורש לא בא להסית בפועל לרצוח מתנחלים או חיילי צה"ל". לדבריו, חלק מהרעיונות במאמר לקוחים מסרט של סטנלי קובריק, בהם מתוארים חייו של חייל שכולם מציקים לו ובסוף הוא הולך לשירותים, וכשהמפקד מגיע לחפש אותו ומוצא אותו שם, הוא יורה לו בראש. איתמר טוען שמדובר באמנות. גם משורר כמו דוד גרוסמן יכול לומר את זה, אבל הוא לא יכתוב את זה. אנחנו העזנו לכתוב ופירסמנו את זה".
עורך העיתון טוען שמדובר בסוג של סיפורת. "הכותב מנסה להמחיש מה חייל מרגיש על ידי הקצנה, להראות את הזעם שנמצא אצל חייל שכועס על המתנחלים שבגללם הוא צריך לסכן את החיים שלו, והוא בורח מהמציאות על ידי הזדהות עם מחבלים. הוא עבר חוויות חזקות שעיותו לו את הראש, המסגרת הצבאית נותנת מעט מאוד חופש ביטוי, ואתה מקבל לפעמים פקודות שאתה לא בטוח עד כמה הן מוסריות. זה קונפליקט מאוד חזק".
איתמר אומר שמאז שהפרשה התפרסמה מתנכלים להם בקיבוץ. "יתמיד היינו עופות מוזרים בקיבוץ, אבל אחרי הכתבה מתנכלים לנו, לא אומרים לנו שלום, עושים לנו בעיות. למשל, רציתי להשתמש במכונת הצילום של הקיבוץ כדי לעשות את העיתון הבא ולא נתנו לי. היום מסתכלים עלי במבט מזעזע הבעיה, הוא אומר, לא בו. הבעיה היא שאנשים לא מוכנים לקבל את השונה.
הוא מצהיר שיהיה סרבן גיוס כשיגיע לגיל שמונה עשרה וטוען שהוא לא חושש שהמשטרה תחקור אותו בעקבות מאמר השטנה. "זו בסך הכל סאטירה, אף אחד לא יאמין לזה, זה צחוק פנימי על החיים" הוא אומר. גם לקומיקס בעיתון (חולה איידס אונס נערה), הוא אומר: "זה קומיקס מזעזע, מטורף אבל גם מצחיק. מה שנראה לי חזק אני מכניס. אין פה שום הסתה. זה סיפור עם מסר ולמשטרה אין פה שום 'קייס'. הגיע הזמן שיפסיקו להאשים כל אחד בהסתה גם את המתנחלים. ולא, הוא לא מתכוון לצנזר בעתיד את העיתון. "נסו רק לתאר לעצמכם מה היה מתחולל אם בעיתון שמוציאים לאור תלמידים בהתנחלות היו כותבים איזה כיף זה לטביע שמאלני בתוך חבית מים, וכמה מצחיק לראות איך הוא מחרחר ומפרפר עד שאין עוד תנועה" כתב בשבוע שעבר מאיר עוזיאל במדורו בעיתון 'מעריב'. מאז הפירסום עובר קיבוץ נירים טלטלה- הכותבים לא מתראיינים, חברי הקיבוץ מנסים להתחמק מאחריות על מה שכתבו ילדיהם. מזכירת הקיבוץ, אסתר בוכשטב, אומרת כי הקיבוץ החל לטפל בפרשה עוד לפני פירסומה בשבוע שעבר במדור של עוזיאל. "אנחנו מגנים את כל ההתבטאויות האלה, גם אם הם נאמרו על ידי יחידים-", אמרה בוכשטב, "הפרשה מטופלת על ידי גורמי החינון שלנו, ולא אפרט באיזה טיפול מדובר. לא התעוררנו בעקבות מאיר עוזיאל ולא חיכינו שזה יתפרסם, הפרשה נמצאת כבר מזמן בטיפול".
"הילדים האלה הם הפרי של הכיוון השמאלני האנטי יהודי", אומרת מרים לוינגר, בתגובה על הפנטסיה של הרג מתנחלת, "הם הפכו לקאניבליסטים. זה זבל אלים, זה הפרי של כל הכעס שלהם, זה הילדים שהם הביאו לעולם וזה התוצר שלהם".
ח"כ צבי הנדל מסיעת האיחוד הלאומי טוען שמדובר בדברי הסתה לרצח, וקורא למשטרה לחקור מיד את הפרשה. "זה מחייב טיפול משטרתי מיידי", כך הנדל, "זו הסתה נגד צה"ל ונגד העם היהודי. כששולמית אלוני קוראת בשבוע שעבר ברדיו לראש הממשלה ולרמטכ"ל רוצחים, ואת ערפאת היא מסרבת לכנות בשם רוצח ואף אחד לא מעמיד אותה למשפט על דבריה, זה מקרין לילדים האלה. אילו אני הייתי אומר על יוסי שריד שהוא רוצח, הרי באותו יום היה קמפיין נגדי, היו מסירים את חסינותי ומעמידים אותי למשפט על הסתה לרצח, כל זאת אחרי שהיו מעלים באוב את רצח רבין. יש פה, מעבר לעניין הרדוד שלדו-פרצופיות גסה ודורסנית של התקשורת ושל השמאל הקיצוני, מהלך שמטריף את בני הנוער, שאלה הם אליליו".
נציג הקיבוץ הארצי, ח"כ אבשלום וילן (מר"צ) סירב לבקשתנו .להגיב על הדברים החמורים. גם ח"כ יוסף לפיד סירב להגיב. ח"כ יוסי שריד הסכים לומר בקצרה כי "זו רשימה פסולה בעיני מכל וכל, פסולה בכל משפט שלה ובכל מילה שלה. אף פעם לא קראתי רשימה כזו מקוממת ופסולה". השר נתן שרנסקי (ישראל בעלייה) אמר שהדברים מעוררים שאט נפש ואינם ראויים לתגובה. "נראה שכותב המאמר זה אדם חולני הסובל לא רק מרפיון שכל וחולשת רוח, אלא גם מעיוות נפשי. פסיכופטי", אמר בתגובה יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ זבולון אורלב, "אני מציע לא להתלונן במשטרה, אלא להתלונן אצל הפסיכיאטר המחוזי ולבדוק האם אין צורך לאשפז את הכותב". מלשכתה של שרת החינוך, לימור לבנת, נמסר שהיא אינה מעוניינת להגיב


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

התפרסמו 9 תגובות:

החלף סדר תגובות
9. האם יהודי זה רק הגנטיקה? מי שמצטרף לשונאי ישראל
חים [11.01.04,09:15] תגובתך ל - חים
8. מאז כבר התקדמנו
הרוב_הדומם [06.01.04,07:53] תגובתך ל - הרוב_הדומם
7. הורים המפגינים כל שבוע נגד הכיבוש זוכים לפירות כאלה. ל"ת
ירושלמי [28.12.03,23:58] תגובתך ל - ירושלמי
6. ואחרי דברים כאלה...
ארז [28.12.03,23:55] תגובתך ל - ארז
5. אלא שהוא מקיבוץ רעים ולא נירים ל"ת
בעז [28.12.03,20:41] תגובתך ל - בעז
4. למה לקרוא להם פציפיסטים
פציפיסט לשעבר [28.12.03,16:09] תגובתך ל - פציפיסט לשעבר
3. מי שמדבר
שמואל הנביא ,ענתות [28.12.03,15:17] תגובתך ל - שמואל הנביא
2. טעות: הפושע בא מקיבוץ רעים ולא קיבוץ נירים ל"ת
אריה ,ירושלים [28.12.03,14:45] תגובתך ל - אריה
1. גלוחי המוח של השמאל והקיבוצים!!!
הפסיכיאטר ,ארץ ישראל השפויה [28.12.03,12:50] תגובתך ל - הפסיכיאטר
 

פרסומת